SPELEOSYLWESTER, CZYLI CUDOWNE LATA 90-TE!

W tym roku ponownie udało się świętować razem nadejście Nowego Roku. Dwie Agnieszki z kursu wiosennego już we wrześniu zadeklarowały chęć organizacji klubowego sylwestra. Ekipa i tym razem dopisała i cała baza u Krysi w okresie świąteczno-noworocznym została wypełniona po brzegi grotołazami. Również zima sprostała wyzwaniu i mimo wcześniejszych obaw już w Wigilię napadało tyle śniegu, że można było oddawać się białemu szaleństwu.

W różnych podgrupach wybieraliśmy się na biegówki, skitury, narty zjazdowe, wycieczki piesze, wygrzewanie się w termach i oczywiście wspólne wyjścia do jaskiń. W okresie 27.12.2019-1.02.2020 miały miejsce 3 wyjścia w 4 grupach. Betka, Ściuku, Michał, Mateusz, Nowik, dwóch Krzyśków i Wojtek wybrali się do Jaskini Zimnej do Chatki. Okazało się, że tego dnia w tej dziurze można było spotkać jeszcze dwie ekipy grotołazów z innych klubów. Kolejnego dnia ekipa w składzie Ewa, Michał, Kamila, Nowik, Krzysiek, Wojtek udała się do Syfonu Danka w jaskini Niżnej Kasprowej. W dniu kolejnym udało się zorganizować akcję tegorocznych kursantów dzięki uprzejmości Krzyśka Recielskiego, który zadeklarował chęć organizacji takiego wyjścia. W dużej grupie (dwie Agi, Igor, Ola, Mateusz, Monika, Krzysiek G., Ania Kalińska, Krzysiek Recielski) wybraliśmy się do Syfonu Danka w Niżnej Kasprowej, podczas gdy Nowik, Michał, Krzysiek i Kamila zdecydowali się na Partie Sylwestrowe. Nie obeszło się bez morsowania, zamoczenia stóp i nie tylko. Wyjście mimo dużej ekipy poszło sprawnie i w wesołej atmosferze.

Sama impreza sylwestrowa również miała niepowtarzalny klimat. Otworzył ją Andżin wspominając wiele ciekawych historii z imprez klubowych. Większość ekipy przebrała się zgodnie z tematem lat 90-tych, a o oprawę artystyczną zadbała Tosia Auguściuk wykonując brawurowo „Wehikuł Czasu” Dżemu. Nowy Rok tradycyjnie przywitaliśmy pod Harnasiem. Najwytrwalsi zostali na parkiecie do 6 rano, a impreza została uwieczniona przez Nowika aparatem analogowym!

Oby kolejny rok był pełen wspólnych wyjść jaskiniowych, imprez i okazji do spotkań w klubie i w terenie!

Autorka: Agnieszka Muzińska

Kompletny album ze zdjęciami autorstwa Kamili, Agi i Oli jest dostępny na naszym profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *