KLUBOWY KURS WSPINACZKOWY

Za nami kolejny klubowy kurs wspinaczkowy. W dniach 23-28.07.2016 r. szkoliliśmy się w skałach Jury w oparciu o bazę w Rzędkowicach.

Z pierwotnego składu przed wyjazdem wypadł kontuzjowany Szymon, a Piotrek B. nieoczekiwanie musiał skrócić swój udział do 4. dni. Wspinaliśmy się więc w składzie: Staszek i dwóch Piotrków, a po wyjeździe Piotrka B. dołączył do nas Marcin z ostatniego kursu.

Dobra pogoda i zaangażowanie pozwoliło nam na zrealizowanie większości założeń. Wspinaliśmy się na prawie 50 drogach wspinaczkowych w Rzędkowicach, Podlesicach, Mirowie i na skale Apteka. Poza krótkimi liniami szkoleniowymi padły też długie klasyki rejonu w tym drogi wielowyciągowe. Posmakowaliśmy też asekuracji liną podwójną.

Tak jak na poprzednim kursie swoje praktyki instruktorskie odbywał Radek Szymański wcielając się w rolę instruktora jak i kursanta.

Wartym odnotowania było pojawienie się w tym roku owocników purchawki olbrzymiej. Te najciekawsze znaleźliśmy w Rzędkowicach pomiędzy Lechworem a Turnią Cyklopa. Najbardziej okazały miał wielkość piłki do koszykówki.

Krzysiek Recielski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *