WESOŁA WARSZAWKA

W miniony weekend, 7-8 Luty 2015 wybraliśmy się w Tatry w składzie: Anna Kalińska, Beata Michalak, Magdalena Parzych, Piotr Chrzanowski (Kiero ;-)), Bartosz Gołębiowski i Michał Goliasz.
Celem wyjazdu była akcja w Wielkiej Śnieżnej, zwiedzenie Partii Animatorów, wymiana części najbardziej sfatygowanych lin na drodze do sali Wesoła Warszawka oraz wyniesienie sprzętu pozostawionego w jaskini w styczniu.

Podczas akcji:
– Wykonaliśmy wymianę dwóch odcinków przetartych i mocno sfatygowanych lin. Wynieśliśmy z jaskini zdjęte liny i kilka zardzewiałych mailonów, które również wymieniliśmy.
– Wynieśliśmy z jaskinia cały sprzęt pozostawiony w styczniu poza jedną liną (na rurę i lodospad), która z powodu wmarznięcia w śnieg w rurze, została zwinięta i zdeponowana nad lodospadem (uwaga: karabinki na lodospad zostały wyniesione z jaskinie).
– Betce udało się zwiedzić górne partie Sali Wesoła Warszawka.
– Policzyliśmy dokładnie wszystkie punkty na trasie od 2 Płytowca do sali Wesoła Warszawka.

Nie obyło się bez dokopywania się do otworu przez kilkumetrową warstwę śniegu, ciężkiego wyjścia wyślizganą ciasną rurą chwilami bez asekuracji liny, przygód mrożących krew w żyłach, oraz najważniejszego… lepienia bałwana 😉
Ale o tym w dłuższej relacji wkrótce…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *