Wyjazd eksploracyjny do Grigni 2022

Dla tych, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie rozruchowe dotyczące wyjazdu przybliżymy parę jego szczegółów. Planujemy w tym roku wybrać się klubowo w masyw Grigna, w Północnych Włoszech. W rejonie tym działa Speleoklub z Lombardii i wyjazd odbywa się przy ścisłej z nimi współpracy. SW gościł już kilkukrotnie w tej okolicy, niestety z powodu kilkuletniej przerwy przerwy część kontaktów trzeba będzie nawiązać ponownie.

Mamy jeszcze wiele szczegółów do ustalenia, ale wiadomo, że termin wyjazdu to 6-21 sierpnia 2022. Udział jest możliwy tylko na cały dwutygodniowy okres. Projekt eksploracyjny nazywa się campo Ingrigna, a obóz położony jest w okolicach schroniska Rifugio Bogani (https://goo.gl/maps/Kf85Hv9YCA5tWHfr8). Koszt wyjazdu chcemy utrzymać poniżej 1500 PLN. Jest to prognozowana kwota z pewnym marginesem bezpieczeństwa i obejmuje szacunkowy koszt przejazdu, składkę obozową, składkę żywnościową oraz na sprzęt grupowy. Nie uwzględniamy w niej posiłków jedzonych poza obozem.

Jakie warunki panują w obozie?

W okolicach nie ma zupełnie wody. Nie ma także prądu. Temperatura w nocy potrafi spaść poniżej 0, w dzień dochodzi do 30 stopni. 10 – 15 minut drogi od obozu znajduje się schronisko, które także nie ma bieżącej wody – gromadzi deszczówkę. Prąd w schronisku jest limitowany i nie zawsze dostępny do ładowania urządzeń osobistych. Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie powerbanków. W schronisku zamówić można obiad i jest to preferowana przez Włochów forma żywienia, do której zachęcają. Alternatywą jest makaron i sosy w proszku dostępne w obozie w ilości nieograniczonej. Oprócz tego planujemy za składkę żywieniową zakupić niepsujące się produkty pozwalające zjeść „tradycyjne polskie śniadanie.

Rejon działania znajduje się na terenie parku narodowego, dlatego wyjeżdżając będziemy musieli zabrać ze sobą na dół część wszystkie śmieci.

Minimalna liczba osób, żeby wyjazd się udał to jeden samochód, czyli 4 grotołazów.

Przydatne linki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *